úterý, 16. únor 2016

Senioři bezpečně a bez nehod

V Dubanech odstartovalo doškolování seniorů v silničním provozu

Cílem projektu „Senioři bezpečně a bez nehod“ je spoluobčany starší pětapadesáti let proškolit v dopravě. Motivem projektu je vyšší bezpečnost seniorů v silničním provozu, ochrana jejich zdraví a snížení dopravních nehod s mnohdy kritickými následky. Tohoto cíle by se mělo dosáhnout formou interaktivních a poutavých přednášek s následným sdílením na webových stránkách projektu. První školení absolvovali senioři v Dubanech na Pardubicku.

Nejnovější údaje prokázaly, že poměrný podíl na nehodách je u věkové skupiny přes padesát pět let, oproti jiným skupinám, zřetelně zvýšený. Hlavním cílem je proto snížení nehodovosti a eliminace rizikového chování seniorů ve věku nad pětapadesát let v silničním provozu. První školení absolvovali senioři v Dubanech. Nejenom, že byly připomenuty bezpečností prvky, které by měl mít každý chodec povinně umístěn na svém oblečení, ale především se jednalo o připomenutí základních bezpečnostních pravidel týkajících se silničního provozu. Starší spoluobčané se vše ohledně bezpečnosti dozví také z velmi krátkých a výstižných video ukázek, které hodnotí lektor s více než čtyřicetiletou praxí v autoškole Jan Stehlík.

Tváří projektu je hokejový internacionál Bohuslav Šťastný, který dodává „Jsem rád, že i já jsem se mohl zúčastnit doškolovacího semináře. Dnešní doba to vyžaduje, je všechno modernější a auta jsou rychlejší. Domnívám se, že to prospěje nejenom mně, ale i ostatním řidičům.“

Odborným konzultantem akce je poslanec Parlamentu ČR a člen rady vlády České republiky pro bezpečnost silničního provozu Martin Kolovratník. „Žádost o grant na tento projekt byla jediná, která se zajímala o seniory. Jsem rád, že se proškolí senioři v pardubickém regionu jako první, a že to napomůže k větší bezpečnosti našich starších spoluobčanů.“ dodal Martin Kolovratník.

Akce je financována z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů a pořadatelem je autoškola Ing. Aleš Hruška. „Každé školení bude zakončeno jednoduchým testem, k hlubšímu zamyšlení nad danou problematikou. Následující termíny na akci budou vždy zveřejněny na webové adrese www.senioribezpecne.cz, kde se zájemci o školení mohou přihlásit.“ připomněl majitel autoškoly Aleš Hruška.

Školení bude probíhat v okrese Pardubice po celý rok. Senioři mají vstup na akci zdarma a dostanou drobný dárek v podobě bezpečnostních prvků. Garanti akce „Senioři bezpečně a bez nehod“ je Pardubický kraj, město Pardubice, Besip a Policie České republiky.

Rádi také připomínáme, že jedním z partnerů našeho projektu je web pro aktivní seniory www.sedesatka.cz – právě na něm se můžete podílet o své příběhy. Tak neváhejte a napište nám. Zažili jste na silnici něco zajímavého? Byl to zážitek příjemný, poučný nebo naopak odstrašující? Připojte se ke komunitě aktivních seniorů a podělte se o něj. Je to velmi jednoduché.
Na této adrese: www.sedesatka.cz/vase-zivotni-pribehy - klikněte na červené tlačítko NAPIŠTE ČLÁNEK.
Těšíme se a ty nejlepší odměníme :-)


 senior20163
senior20162
senior20164