úterý, 17. duben 2018

Dvacet tisíc pro Pardubické školy!

Když se řeknou Pardubice, každý si okamžitě vybaví takové velikány jako jsou Jan Kašpar nebo Jan Perner. Jeden by tak řekl, že Pardubice jsou jenom městem dopravy a perníků. To ale není pravda. Určitě jsou i místem pro kvalitní volnočasové aktivity a sport. Minulý týden si nešlo nevšimnout, že se město připravovalo na Pardubický vinařský půlmaraton. Nejenže se osobně této akce pravidelně rád účastním, ale dlouhodobě podporuji skrze ni i mladé školáky.
 
Nevím, jestli se to zdá jenom mně nebo jestli opravdu ten čas tak rychle letí. Ať už je pravda jakákoliv, Pardubický vinařský maraton je opět za námi. Přitom to není tak dávno, kdy jsem v loňském roce na podiu podpořil mladé pardubické školáky částkou ve výši 25 tisíc korun. Myslím, že tato podpora má vážně smysl! Vždyť školáci si za tyto peníze nakoupili sportovní vybavení ať už pro různé míčové hry nebo jiné sporty.

Sám jsem tělem i duší velkým sportovcem. Jezdím cyklistické závody, účastním se půlmaratonů nebo závodím v běhu na vrchol říčkovské sjezdovky – „Říčkovský masakr“. Rád vzpomínám na své mládí, ještě když jsme jako malí kluci běhali po hřišti ve škole. Pamatuji si, že sportovní výbava tehdy nebyla nic moc a myslím si, že ani dnes tomu nebude výrazně jinak a školy proto nepohrdnou finanční podporou pro rozvoj školského sportu.

Osobně mám vážně radost, že mohu podporovat smysluplné projekty. A to je ten důvod, proč jsem se i letos rozhodl, že do toho jdu znovu a opět daruji školákům peníze pro sport. Na podiu jsem předal vítězným školám šeky v celkové hodnotě 20 tisíc korun! Paní učitelky měly velkou radost a slíbily mi, že se někdy do tělocvičny podíváme spolu. A třeba si i školáky zasportuji.

A pokud Vás zajímá, jestli jsem letos běžel, tak Vám nebudu lhát. Férově přiznávám, že jsem se do závodění nepustil. Důvod je jednoduchý a není to vážně výmluva. Pracovní vytížení posledních týdnů mi nedovolilo trénovat a nebylo by rozumné bez alespoň minimálního tréninku pokoušet zdraví. Co si budeme nalhávat. I desítka je bez pořádného tréninku totiž dost náročná a "bolavá". 

A co vy sportujete? A nebo se vymlouváte na nedostateke času jako já? ☺  ze mě si příklad neberte – a raději se do toho dejte. Ať jsme v plavkách krásní. ☺